Konečně ten problém někdo přiznal a chce ho řešit

Problém sázení je celosvětový a záleží na jednotlivých společnostech, jestli jsou ochotny bojovat proti tomuto nešvaru. V zemi, kde bují korupce ve všech sférách, je fotbal velice zranitelný, protože tam chybí snaha odhalovat nečisté praktiky, které přinášejí velké zisky těm, kteří by měli dohlížet na dodržování zákonů v dané zemi.

Český fotbal prochází transformací od začátku devadesátých let. Tehdy do fotbalu vstupovali lidé s pochybnou historií. Ti k sobě přitahovali stejné typy. Majitelé klubů byli zranitelní vzhledem ke svým podnikatelským aktivitám. Český sport vedli lidé, kterým byl přednější osobní prospěch než prohnilé prostředí v českém sportu.

Změna nastala pádem Sazky, kdy se z vedení českého sportu odstranily zhoubné nádory.

Rozhodnutí bojovat tvrdě proti sázkám ve sportu je jediná možná a správná cesta. Lidé musí věřit, že výsledky nejsou dohodnuté před tím, než začne souboj.

Miroslav Pelta se přidal na stranu bojovníků za očistu sportu. Možná v minulosti stál na druhé straně, ale jak říká, je jako vyléčený alkoholik. Lidé v životě nadělají spoustu chyb a důležité je, aby si to uvědomili a vyvarovali se stejným chybám.

Doufám, že startuje éra férového boje na hřištích.

Polemika k článku:iDNES-Boj proti ovlivňování výsledků. Český sport vytváří národní akční plán