Dohodnutá hra, nebo koledování o trable?

Jsou obě strany dohodnuty na mediální hře ohledně angažování Pavla Vrby do národního týmu, nebo si Pelta zadělává na trable? Ve druhém případě šéf asociace porušuje veškerou etiku ohledně výběru trenéra a zároveň zájmy klubu, který hraje Ligu mistrů.

Jako nejvyšší představitel českého fotbalu by se měl stranit jakýchkoli rušivých kroků. V případě, že Pelta opravdu jednal bez vědomí vedení Plzně v rozehrané soutěži, kdy se hrají důležité zápasy o titul a Ligu mistrů, je to vrchol nezodpovědnosti a klub by měl podniknout rázné kroky k Peltově chování.

Miroslav Pelta během jednoho týdne nakumuloval svými kroky tolik nepokoje, že se nemůže divit mediální vřavě ohledně jeho osoby. Všechna rozhodnutí a jednání mohla počkat po skončení podzimní části a po předchozím souhlasu všech zůčastněných stran v klidu postupně začít řešit jednotlivé kroky. Tedy Šmicra i Vrbu, ale také Peltu jako trojjediného předsedu FAČR, manažera národního týmu a majitele Jablonce. Takto se kvalita mediálního obrazu spolku zvaného FAČR nezlepší.

Polemika k článku: iDNES – Tajná fotbalová schůzka: Pelta mluvil s Vrbou. Za zády plzeňských šéfů