Váchova, Vrbova a sparťanská chyba

Lukáš Vácha by velice rád zdvojil své povolání. Být profesionálním fotbalistou a zároveň modelem, který by udával trend v módě a procházel se po molu s napěchovanými boxerkami a ukazoval své svalnaté tělo svým obdivovatelům.

Zápas na Islandu Váchovi nevyšel a svojí hrubou chybou v zápase zapříčinil prohru národního týmu. V minulosti jsem psal, že Vácha je pro Spartu rušivý element a měla by se ho zbavit, jestli chce pomýšlet na titul. Klub tak neučinil a titul získala Plzeň. Vrba se z omylů Sparty také nepoučil a Váchu nominoval do základní sestavy na Islandu. Dovolím si tvrdit, že Váchova chyba v utkání není jeho chybou, protože v nominaci neměl co dělat. Chyba je na straně těch, kteří ho tam povolali.

Fotbalista, který během dvou let nabere nekontrolovaně extrémní množství svalové hmoty, nemůže podávat kvalitní výkony. Při pohledu na Váchovu postavu a pohyby na hřišti je vidět, že jeho tělesné zmohutnění mu brání v elastičnosti, je pomalejší a těžší. K tomu je potřeba přičíst jeho naivní představu, že z něj bude Lagerfeld, nebo dokonce manekýn vydělávající velké prachy, a finální výsledek je, že z nadějného fotbalisty je podprůměrný hráč a ještě horší módní guru. To jsou věci, které by měl každý trenér vidět a podle toho jednat.

Lukáš Vácha je jako fotbalista ztracená budoucnost a jako módní guru je to samé, protože když skončí ve Spartě, tak skončí i jeho módní sen.

Jediné řešení, aby se to neopakovalo, zní: vyhodit ze Sparty a nepovolávat do národního týmu.

Autor: Milan Luhový