Sparta s Marečkem

Sparta Praha byla odepsaná na zisk titulu, a proto sáhla ke změně trenéra, který se měl pokusit o zázrak. Jeho debut na sparťanské lavičce mu nevyšel a nálada poklesla ještě níže. Byla cítit odevzdanost a beznaděj. Živou vodu jí nabídl její samotný rival Plzeň, který si odskočil na pár drinků a polevil v koncentrova­nosti.

Plzeňské víkendové zaváhání probudilo oba tábory. Plzeňský se vylekal a sparťanský probudil. Sparta proti Brnu nastoupila posílená o Kadeřábka, který se předvedl ve vynikajícím světle a přispěl k opětovnému sebevědomí sparťanských hráčů. Brno sice nekladlo velký odpor, ale to nedevalvuje samotnou hru Sparty. Pravá strana domácího týmu fungovala skutečně ukázkově a těžil z toho zejména Lafata, který se vrátil do starých kolejí.

Lukáš Mareček byl dle mého názoru mužem zápasu, který vrátil hru Sparty o rok zpátky, kdy předváděla skutečně pohledný fotbal. Jeho pohyb mezi obranou a zálohou souzněl a bylo to hned vidět na výkonech Matějovského a Dočkala. Mareček velice dobře a rychle rozehrával míč na jeden dotyk a tím zrychloval sparťanský přechod do útoku. Rychlý přechod do útoku vyhovuje zejména Lafatovi, Matějovskému, Dočkalovi a Kadeřábkovi, kteří si myšlenkově velice dobře rozumí. Najednou ožil i Brabec, který si dovolil rychlé vyjetí s míčem vpřed a dokázal přečíslit soupeře. V zápase s Brnem Sparťané zrychlili pohyb míče, který vždy komplikuje soupeři obranu a těží z toho ofenzivní a konstruktivní hrá­či.

Sparta má velkou příležitost skutečně vygradovat závěr ligy v boji o titul do maximální intenzity. V případě, že Sparta zvládne příští zápas a odnese si z Mladé Boleslavi plný počet bodů, tak se postaví v následujícím duelu doma proti Plzni před velkou výzvu. Porazit ji o tři branky a udržet napětí a naději až do konce.

Odvaha je většinou odměněna a Sparta v této situaci musí být odvážná. V případě, že Zdeněk Ščasný chce titul, tak musí být odvážný a posadí Krejčího na lavici náhradníků a Marečka nechá v základní sestavě místo Váchy.

Autor: Milan Luhový